Dieta pudełkowa do domu

Kawiarka Bialetti

Kawiarka Bialetti

Jak prawidłowo używać kawiarki?

Przyjęta metoda parzenia kawy zawsze wpłynie na ostateczną jakość napoju. Aby wydobyć z espresso naturalną dla niego intensywność, wysoką moc i głębię smaku, za każdym razem przygotowuj je w specjalnej kawiarce. Kawiarka Bialetti nie jest przecież trudna w obsłudze. Ona działa wręcz intuicyjnie, o ile postępujesz zgodnie z charakterystycznymi dla niej instrukcjami.

Najpierw umieść w zbiorniczku odpowiednią ilość wody. Następnie do sitka ekstrakcyjnego wsyp kawę, która będzie już zmielona (możesz zmielić ją w młynku elektrycznym bądź ręcznym). Kawiarka w tym momencie powinna zostać umieszczona w pobliżu źródła ciepła, więc najlepiej umieść ją bezpośrednio na palniku kuchenki elektrycznej. Dosłownie po krótkiej chwili kawa będzie gotowa do przelania. Wlej ją zatem do małej filiżanki i rozkoszuj się intensywnym smakiem prawdziwego espresso.

Nowoczesna kawiarka Bialetti pozwoli ci na przygotowywanie takiej kawy, z jaką jeszcze do niedawna miałeś do czynienia wyłącznie w ekskluzywnych kawiarniach i najlepszych restauracjach. Taki sprzęt na pewno warto sobie sprawić. Zwłaszcza jeżeli jest się typowym miłośnikiem espresso, który bez tej kawy nie jest w stanie dobrze rozpocząć dnia.

About