Dieta pudełkowa do domu

Krótka historia długiej parówki

Krótka historia długiej parówki

Post by relatedRelated post

Hot dog. Trudno o prostszy pomysł na szybkie jedzenie. Łatwiej jest zrobić chyba tylko kanapkę z masłem. Wracając do „gorącego psa”, bułka, parówka i sos. Trzy składniki, kilka minut przygotowania, a zajada się nim cały świat. Od Amerykanów, którzy nie wyobrażają już sobie życia bez przysmaku, przez Azjatów aż do Polaków. A gdyby tak samemu zacząć robić hot dogi? Nic trudnego!

Popularyzacja prostego połączenia bułki z parówką nastąpiła pod koniec XIX wieku. Duży wpływ miała Wystawa Kolumba, ostatnia światowa w tym wieku oraz stoisko pewnego Niemca na stadionie baseballowym. Jeszcze inna wersja jest taka, że dopiero na początku XX wieku hot dog w obecnej formie został zapoczątkowany. W Polsce rozkwit posiłku nastąpił w latach osiemdziesiątych, w PRL-owskiej wersji z powodów braku wędliny dostępna była również wersja „hot dog z pieczarkami”. Tyle historii.

Właściwie nie ma się co zastanawiać nad przygotowaniem hot doga. Dla tych jednak, którzy nadal nie wiedzą co z czym szybki przepis: potrzebne są nam specjalne bułki, parówki, majonez albo ketchup. W bogatszej wersji możemy jeszcze pokusić się o sałatę, ogórka, pomidora, cebulę. Parówki gotujemy, bułkę podgrzewamy, smarujemy sosem, wkładamy parówkę i wsio! Gotowe. Prawda, że proste?

Zamiast jednak rozgrzewać piekarnik, gotować parówki, lepiej zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt. Szczególnie skorzystają na tym gastronomie, fast foody i wszelkiego rodzaju restauracje, ale także i w domu produkty Royal Catering sprawdzą się idealnie. Do bułek polecamy opiekacz z regulatorami czasu i nowoczesnym termostatem. Automatyczna kontrola temperatury zapewnia 100% bezpieczeństwa i wygody. Szybkie nagrzewanie i wysoka moc to najważniejsze cechy opiekacza. Do parówek znakomicie przyda się grill rolkowy. Oddzielnie regulowane strefy nagrzewania, automatyczna kontrola temperatury i niesamowicie proste czyszczenie to niewątpliwe zalety urządzenia. Rolki mają powłokę antyprzylepną, dzięki czemu parówki nie przylgną do sprzętu.

Z urządzeniami Royal Catering dostępnymi w sklepie Emaks.pl przygotowanie hot doga to pestka. Zdecydowanie dobry pomysł na imprezy, szybkie przekąski czy nawet biznes. Łatwo, szybko i przyjemnie.

About