Dieta pudełkowa do domu

Wino argentyńskie Malbec

Wino argentyńskie Malbec

Post by relatedRelated post

Malbec – winiarska wizytówka Argentyny

Wyjątkowość win z Argentyny polega na wyrazistym smaku, z wyczuwalnymi, owocowymi nutami. Jeszcze do lat 80. ubiegłego wieku nie były one tak znane i lubiane, jak wina z innych części świata. Dopiero odkrycie, że panujące w Argentynie warunki doskonale wpływają na rosnące tu szczepy, uczyniły z nich świetny materiał do produkcji wysokogatunkowego wina.
Malbec to francuska odmiana winorośli, która wywodzi się z Bordeaux, ale to w Argentynie uprawia się go najwięcej. Z niej właśnie produkowane są intensywne w smaku i kolorze, gęste wina argentyńskie. Można wyczuć w nich intensywny aromat śliwki, tytoniu, jagód, wiśni, a także pieprzu i korzennych przypraw.
Wino argentyńskie Malbec jest zdecydowanie bardziej aksamitne i posiada bogatszy aromat, niż to francuskie. Najlepiej smakuje podane do potraw mięsnych: kiełbasy, czerwonych mięs z grilla czy wołowiny, z której słynie Argentyna. Ciekawostką jest fakt, że wino Malbec co roku 17 kwietnia obchodzi swoje święto o nazwie Malbec World Day, ustanowione przez stowarzyszenie Wines of Argentina.
To wino będzie świetną propozycją na prezent dla miłośnika wyrafinowanych, bogatych w smaku trunków o wyczuwalnej kwasowości. Ceny są bardzo przystępne, a jego degustacja będzie prawdziwą rozkoszą dla podniebienia.

About